تذکر هاشمی به شهرداری برای افزایش تحرک در حمل و نقل عمومی

تذکر هاشمی به شهرداری برای افزایش تحرک در حمل و نقل عمومی

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محسن هاشمی در آغاز دویست و شانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آغاز فعالیت مجلس یازدهم، گفت: آغاز فعالیت مجلس یازدهم را گرامی می‌داریم و برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این دوره، بویژه نمایندگان تهران آرزوی موفقیت داریم.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی و شورای شهر، دو رکن مردم نهاد نظام جمهوری اسلامی هستند که در صورت تعامل وهمکاری سازنده می‌توانند در تحقق مطالبات عمومی و تامین رضایت شهروندان، نقش مهمی را ایفا نمایند.

هاشمی افزود: برخورداری از تجربه مدیریت شهر تهران در ریاست مجلس یازدهم، فرصت مناسبی است که معضلات شهر، بویژه در حوزه‌های مرتبط با تامین بودجه برای توسعه سیستم حمل ونقل عمومی، تامین درآمد پایدار برای شهرداری‌ها از محل عوارض ارزش افزوده، و تصویب قوانین مربوط به واگذاری وظایف قانونی مدیریت شهری که با گذشت بیش از بیست سال از تاسیس شوراها، همچنان دوسوم آن تفویض نگردیده است، از جمله اقداماتی است که می‌تواند به عنوان یک دستاورد ماندگار برای مدیریت شهری در کارنامه مجلس یازدهم ثبت گردد.

رییس شورای شهر تهران گفت: اگر اعتقاد و بنا بر خدمت به مردم وحل مشکلات جامعه در این شرایط سخت باشد، تفاوت وتکثر در سلایق و دیدگاه‌های سیاسی یا حزبی، نباید مانع تعامل وهمگرایی در جهت حل مشکلات مردم گردد؛ و امیداوریم این همکاری موثر ومستمر در سال پایانی شورای پنجم و سال نخست مجلس یازدهم، الگوی اصالت ومحوریت برای خدمت به مردم را برجا بگذارد.

هاشمی اظهار داشت: موضوع دیگر بازگشت فعالیت‌های اداری واجرایی کشور از این هفته با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کروناست، که با توجه به اینکه زمان کشف واکسن و پایان این بیماری روشن نیست، اکثر کشور‌های درگیر با این معضل از جمله کشورمان، تصمیم به فعال کردن دوباره بخش‌های اجرایی دارند.

بیشتر بخوانید:
آخرین وضعیت کمک‌های دولتی به ناوگان تاکسیرانی سراسر کشور
رییس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در حوزه مدیریت شهری نیز طبیعتا این انتظار وجود دارد که با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی، فعالیت‌های اجرایی به صورت عادی پیگیری شود؛ و در سال پایانی مسئولیت مدیریت شهری، شاهد رونق در فعالیت‌های عمرانی وتوسعه‌ای شهر باشیم. بخصوص در حوزه توسعه سیستم حمل ونقل عمومی که در طول سه سال گذشته دچار رکود شده است، انتظار تحرک بیشتری از شهرداری تهران وجود دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.