جوابی نیامد و در باسک آشپزی

جوابی نیامد و در باسک آشپزی

[ad_1]

کوچک و زیبا منطقه شبیه هیچ دیگر باسک و ساکنان آن بومی به منطقه ای واقع در اطراف انتهای غربی کوه های پیرنه در سواحل, Bay of Biscay و شامل بخش هایی از شمال اسپانیا و جنوب غربی فرانسه. محلی شناخته شده به عنوان Euskadi یا País Vasco – خود را دارد و زبان و سنت های آشپزی و بسیار متمایز فرهنگی و جغرافیایی چشم انداز است.

اگر شما در حال جدی foodie شما نیاز به بازدید از شهر سن سباستین در خاص و منحصر به فرد و خیره کننده ساحلی شهر به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای غذا خوردن در جهان و به تازگی اعطا آرزو عنوان پایتخت فرهنگی اروپا. و برای اثبات علاقه خود را برای مواد غذایی باسک مردم صرف بیش از دو بار به عنوان بسیاری از آنها درآمد قابل تصرف در مواد غذایی به عنوان یک آمریکایی و میزبان نزدیک به سی Michelin restaurants. چندین رتبه بندی شدند و در سال 2018 “بهترین رستوران جهان” ده. به وضوح این منطقه است که در آن جدی foodie می توانید ناهار خوردن در سبک و یا به سادگی قدم زدن از طریق شلوغ روستاهای نمونه tapas (بخش کوچک از غذاهای با نام pintxos که بسیاری از آنها شبیه به نسخه ایتالیایی بروسکتا یا تاپاس اسپانیایی) و جرعه جرعه شراب (txakoliدرخشان شراب سفید به طور معمول به عنوان یک غذا) در یکی از روستاهای بسیاری است که از ویژگی های که خوردم.

کلاسیک باسک مواد غذایی شامل گوشت و ماهی کبابی بیش از زغال داغ marmitako (تن ماهی) و گوشت بره خورش cod تلسا لوبیا غذاهای paprikas, pintxos, Idiazabal گوسفند و پنیر txakoli شراب گازدار و باسک سیب. در میان آنها بالا غذاهای مورد علاقه است که شما به احتمال زیاد پیدا خدمت در آن اول رستوران و گاه به گاه مواد غذایی را متوقف می کند عبارتند از:

1) Bacalao لا Bizkaina (نمک cod) که به معنی ماهی است که به آرامی سرخ کرده در روغن زیتون و لباس پوشیدن و با سس قرمز choricero, فلفل, پیاز, سیر و گوجه فرنگی;

2) Chuleta (دنده-چشم استیک) – خشکیده به کمال;

3) Alubia لوبیا سفید – آهسته پخته تا زمانی که آنها در حال مناقصه است اما هنوز هم کاملا سالم و در خدمت با عرفی همراه پخته شده کلم morcilla (سوسیس خون) کاغذ-برش نازک از گوشت خوک و ترشی piparras (محلی لاغر فلفل سبز);

4) Merluza en سالسا ورد باهم Almejas – hake (ماهی) در سس جعفری با صدف;

5) Txisto-برگر – esp محبوب در شهر Pamploma یک به آرامی درمان سوسیس گوشت خوک است که اغلب در خدمت در باسک جشنواره نورد را به یک گرم و ضخیم ذرت نان ذرت مکزیکی خورده شود مانند یک سگ داغ در مستی. تبدیل آن به یک مینی برگر به جای Rodero grinds سه کاهش مختلف ibérico گوشت خوک-بهترین گوشت سفید در شبه جزیره حاوی txistorra به نوعی ادویه سیر و فلفل قرمز دودی (نه خود را پایه چهارم رطل تا مطمئن شوید);

6) Gerezi beltza آرنو gorriakin یک گیلاس سوپ خدمت گرم یا سرد, گیلاس آب در شراب ؛

اگر چه نمک cod (Bacalao) حاکم ماهی مرکب و crabmeat بسیار محبوب هستند, همراه با Tripotx (بره سوسیس خون), مارماهی Idiazabal پنیر (ساخته شده از غير پاستوريزه شیر گوسفند) کنگر فرنگی مارچوبه و فلفل را با مقدار زیادی از روغن زیتون.

سیب آشامیدنی انتخاب و لذت می برد در شراب خانه های (sagardotegiak) در تپه های اطراف Donostia به خصوص در نزدیکی Astigarraga. این کشور بزرگ restaurantsall به رخ کشیدن عظیم بشکه شراب سیب همراه با یک روستایی منو همواره از نمک cod در اشکال مختلف کبابی استیک T-استخوان و شیر گوسفند پنیر با گردو و درخت رب (را می خواهم که؟). شراب خانه ها باز تنها برای چند ماه از سال است. ترحم.

باسک مواد غذایی و موج نو فرانسه مواد غذایی به آرامی آغاز به ادغام به عنوان جوان سرآشپزها حرکت به دور از روستایی بیشتر و سنگین غذاهای سنتی باسک, پخت و پز هم پیچیده بهترین از هر دو جهان. بنابراین به صورت جدی شکم پرست (وجود دارد هر نوع؟) شما ممکن است بخواهید به فکر کردن در مورد یک تعطیلات رویایی در باسک جوابی نیامد و در تمام آن مناظر زیبا و بیشتر از همه کسانی که با شکوه رستوران. Bon voyage.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *