درهم نعنا, چای سرد,

درهم نعنا, چای سرد,

[ad_1]

چای نعناع است که بسیار محبوب در کشور مراکش است. بسیار محبوب در واقع آن است که بیش از فقط یک بازی ساده و خوشمزه نوشیدنی لذت می برد روزانه توسط شهروندان آن کشور است. آن است که یک نوشیدنی سنت طولانی خدمت در همه جا – در خانه ها و رستوران ها و بازارها, در احزاب و مذهبی در مجالس و مراسم عروسی و مجالس ترحیم.

هیچ خانه در مراکش که در آن یک مهمان و یا بازدید کننده نخواهد بود ارائه چای نعناع. این نگاه بر به عنوان نشانه ای از دوستی و حسن نیت ارائه میدهد و در خدمت نزدیک به 24 ساعت در روز, 7 روز یک هفته. هیچ مکالمه کامل و بدون چای نعناع و نه هر وعده غذایی. در واقع, آن است که دیده می شود به عنوان نماد ملی است که می ایستد برای مهمان نوازی.

مراکشی, اذیت کردن هر یک از دیگر در مورد چای نعناع خواستار آن را “درهم ویسکی”. وجود دارد کاملا یک مراسم درگیر در ساخت چای نعناع. آن است که معمولا خدمت در 3 پا سینی که دارای یک سینی کوچکتر. در این سینی سه جعبه که نگه نعناع و شکر و چای سبز. چای آماده شده را در یک قوری است که به شناخته شده به عنوان درهم سبک و نازک به جای دور و با یک فواره و ساخته می شود بسیار قوی است. آن است که در خدمت کوچک عینک کریستال به جای سنتی فنجان.

مراکشی پور چای خود را متفاوت از هر کس دیگری. قوری برگزار شد در هوا بالا سر خانواده و ریخت و لیوان کوچک که تازه نعناع داخل آنها. ارتفاع را در خدمت به چای حباب کمی در بالا که مراکشی ترجیح می دهند. گاهی اوقات چای شیرین قبل از خدمت, اما اغلب در مراکش آن خدمت کرده است با توده یا مخروط شکر به اندک اندک خوردن در چای مست است.

درهم نعناع ساخته شده از باروت چای سبز است. یک نام عجیب و غریب, تا مطمئن شوید! این چای حمل چنین یک نام جالب به این دلیل که برگ چای سبز نورد با دست به توپ های کوچک است که به شکل گلوله های. آنها نورد آنقدر محکم است که آنها را به یاد یکی از باروت گلوله که به ما گفته بودند در قرن 18. این برگ گشودن به صورت جداگانه زمانی که چای brews.

چرا که هر کسی رول برگ های چای به گلوله ؟ از آنجا که چای سبز شناخته شده است به از دست دادن مقدار زیادی از آن طراوت و همچنین عطر و طعم خود را به عنوان زمان می گذرد. توسط نورد آن شکل گلوله توپ آن را حفظ و طراوت آن است. این انجام شد پشت در دوران باستان و سنت گیر کرده است. این انواع چای سبز محبوب ترین چای در خاورمیانه است.

چای سبز است که به خوبی شناخته شده برای آن فواید بسیاری از جمله کاهش خطرات ناشی از بیماری های قلبی و انواع خاصی از سرطان. برخی از افراد ادعا کرده اند که چای سبز سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن و می تواند کمک به از دست دادن وزن و همچنین که چای سبز می تواند به افزایش امید به زندگی و کمک به نگه داشتن شما را از پیری اما این ادعا باید اثبات نشده است. غذا و دارو خودداری کرده است به اجازه می دهد هر گونه ادعا می کند.

نعناع استفاده شده است تقریبا از زمان شروع به از بین بردن تنش های عصبی , سردرد, و برای کمک به هضم غذا. سندرم روده تحریک پذیر شده است رها با نعناع و گفته شده است که تازه نعناع همچنین می توانید جلوگیری از سرطان است.

در حالی که داغ چای نعناع است که محبوب ترین در مراکش درهم چای نعناع فوق العاده سرد. بیشتر و بیشتر مردم در حال کشف خوشمزه و طراوت ترکیبی از چای سبز و نعناع. آن است که بسیار با طراوت در یک روز گرم تابستان شیرین به طعم و مزه.

به جای چای “از ابتدا” به عنوان مراکشی را با نعناع تازه برگ سبز چای و قند و شکر, شما می توانید صرفه جویی در زمان و هنوز هم باید خوشمزه لیوان چای سرد زمانی که شما را به استفاده از درهم نعناع چای شل بسته بندی شده در قوطی یا دیگر ظروف مهر و موم شده و موجود در چای فروشندگان که تخصص در choicest چای در اینترنت.

به دم سست برگ درهم چای نعناع به منظور تهیه چای سرد شروع با بهترین کیفیت آب شما می توانید دریافت کنید – هرگز شیر آب! آن را بسیار دشوار است را خوب چای را داغ و یا سرد با شیر آب. اگر خود را در قوری دارای یک infuser حذف آن را از گلدان قبل از گرم شدن گلدان با آب داغ. در حالی که کتری جوش, شما می توانید تصمیم بگیرید که چگونه قوی شما را مانند چای خود را به بود.

به یاد داشته باشید از یخ در چای سرد رقیق چای تا حدودی پس از آن یک ایده خوب خود را درهم چای نعناع کمی قوی تر از شما به طور کلی نوشیدن چای. هنگامی که یخ ذوب می شود کمی قدرت باید فقط در مورد کامل است. به طور کلی سنت متحده به استفاده از سست برگ چای در زیر مقدار – “یک قاشق چای خوری در هر فنجان و یک گلدان.” این اتفاق را یک چای قوی مناسب برای خود چای سرد نیاز دارد.

محل مناسب مقدار چای در infuser. زمانی که آب آماده بریزید و آن را به قوری و اجازه دهید چای شروع به تند. پس چای سبز شناخته شده است به یک کمی شکننده تر و ظریف تر از چای سیاه, شما لازم نیست که به شیب آن را کاملا به عنوان طولانی به عنوان شما می توانید یک چای سیاه است. سه دقیقه کافی است.

حذف infuser یا فشار چای خود را از طریق یک صافی. شما ممکن است چای شیرین به طعم و مزه در حالی که داغ اجازه می دهد تا شکر شانس بهتری برای حل و یا شما می توانید لذت بردن از درهم چای نعناع بدون قند. اجازه دهید چای سرد و سپس بریزید و روی یخ و لذت ببرید!

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.