چگونه یک تسبیح درست کنیم

چگونه یک تسبیح درست کنیم

چگونه یک تسبیح درست کنیم
لیزا یانگ
آناتومی یک تسبیح
چگونه یک تسبیح درست کنیم
لیزا یانگ / صنوبر
این دستورالعمل ها به شما کمک می کنند تا با استفاده از یکی از روشهای سنتی تر اتصالات حلقه سیم ساده ، یک تسویه حساب پنج دهه بسازید. این نوع حلقه در حلقه اتصال مهره ها گاهی به عنوان زنجیره تسبیح خوانده می شود. روش های دیگر که برای ساخت تسبیح استفاده می شود ، رشته های مهره ای و اتصالات حلقه پیچیده شده با سیم است.

با این وجود ، آنچه تسبیح را متمایز می کند ، روشی نیست که از آن برای ساختن آن استفاده می شود ، بلکه الگوی مهره های موجود در زنجیره است که برای نشان دادن دعاهای خوانده شده استفاده می شود.

مواد تسبیحی
مواد تسبیحی
لیزا یانگ / صنوبر
برای ساخت تسبیح ، مواد زیر مورد نیاز است:

53 مهره شش تا هشت میلی متر برای دهه ها
6 مهره جداکننده بزرگتر
14 قطعه کوتاه زنجیره ای برای اتصال مهره های دهه ، مهره های جداکننده و اجزای تسبیح
سیم یا پیشانی
یک مدال اتصال دهنده تسبیح
صلیب یا صلیب
4 حلقه پرش باز
ابزار تسبیح
چگونه یک تسبیح درست کنیم
لیزا یانگ / صنوبر
برای ساخت تسبیح ، ابزارهای اصلی ساخت جواهرات سیم زیر مورد نیاز است:

سیم چین
انبردست بینی مسطح
انبردست دور بینی یا انعقاد قدم برای ساخت انبردست با بشکه کوچک
انبردست انعطاف پذیر نوعی انبردست با حلقوی گرد است که دارای یک یا دو فک است و به قطر طول انبردست است. انبردست پله دارای چندین بشکه گرد در اندازه های مختلف در هر طرف فک انبوه است. این نوع انبردست ها باعث می شوند حلقه های با اندازه مداوم بسیار آسان باشد.

برای ساختن حلقه هایی با اندازه ثابت با انبردست بینی دور ، محل اتصال سیم روی فک انبردست را با یک نشانگر تیز مشخص کنید.

اتصالات و صلیب های مدالیون Rosary
چگونه یک تسبیح درست کنیم
لیزا یانگ / صنوبر
نکته دیگری که تسبیح کنار الگوی مهره ها را توصیف می کند ، اتصال مدالیون و صلیب یا صلیب است. اینها در اندازه ها ، سبک ها و الگوهای متنوعی موجود است. مرکز تسبیح یک اتصال دهنده سه طرفه است و ممکن است یک عکس مقدس یا سایر تصاویر برجسته روی آن داشته باشد. Crucifix یا صلیب از نقطه اتصال متوقف می شود.

یک مدالیون و صلیب را انتخاب کنید که مطابق با سبک و اندازه مهره ها باشد.

مونتاژ زنجیره Rosary
چگونه یک تسبیح درست کنیم
لیزا یانگ / صنوبر
ساختار سنتی مهره های تسبیح ، پنج گروه از 10 مهره (دهه) است که با یک مهره اضافی از هم جدا شده اند. خرید تسبیح

برای هر بخش مهره ای ، یک قطعه سیم را به اندازه برش دهید ، یک حلقه را در یک طرف بچرخانید تا یک سنجاق چشم ایجاد شود ، مهره را اضافه کنید و سپس حلقه ای را از طرف دیگر بپیچید. این کار را در کل 53 بار تکرار کنید.

برای بدست آوردن سر شروع تسبیح ، می توانید به جای برش سیم برای هر پیوند تسبیح ، از پین های چشم استفاده کنید.

مهم نیست که از سیم یا پیشانی استفاده می شود ، مهم است که بفهمیم هر سیم یا پیشانی باید چقدر طول بکشد تا پیوندها و حلقه ها با هم سازگار باشند. هنگامی که اندازه آن را می دانید ، می توانید تمام سیم را برش دهید ، سپس تمام حلقه ها را در انتها بچرخانید تا بتوانید سرپیچ ها را تهیه کنید. برای ساختن حلقه ها ، این دستورالعمل ها را برای ساختن یک حلقه سیم ساده دنبال کنید. برای ساختن حلقه های سازگار ، انبردست پله ها آسانتر از انبردست های دور بینی استفاده می شود.

هنگامی که همه اجزای سازنده را تهیه کردید ، با پیچاندن آنها حلقه را به طرفین با استفاده از انبردست های زنجیره ای (مستعار مسطح) به یکدیگر وصل کنید. حلقه بعدی را در جای خود قرار دهید و حلقه را ببندید. دانه ها را به پنج گروه ده نفره و یک زنجیره کوچک از سه مهره بپیوندید.

Chain و Bead Spacers را اضافه کنید
چگونه یک تسبیح درست کنیم
لیزا یانگ / صنوبر
مهره های جداکننده کمی بزرگتر از مهره های اصلی هستند و آنها با یک قطعه زنجیره به بخش های مهره دهه می پیوندند. به طور سنتی در حدود سه پیوند زنجیره ای استفاده می شود ، اما بسته به اندازه و نوع زنجیره مورد استفاده ممکن است متفاوت باشد.

شش عدد سیم را برای اتصالات و 14 قطعه زنجیره برش دهید تا اتصالات و قطعات تسبیح شده اضافه شود. یک حلقه را از هر طرف بسازید ، یک مهره اتصال دهنده را اضافه کنید و یک حلقه دوم برای ساخت هر یک از اجزای مهره اتصال اضافه کنید. حلقه را باز کنید تا یک بخش زنجیره ای در هر طرف مهره اتصال اضافه شود. این بخش ها برای پیوستن به بخش های مهره ای دهه ای که در مرحله آخر ساخته اید ، استفاده خواهند شد. دو قطعه زنجیره اضافی وجود خواهد داشت. اینها برای اتصال رشته های دهه به مدالیون تسبیح استفاده می شوند.

اتصال دکادهای مهره و مدالون تسبیح
چگونه یک تسبیح درست کنیم
لیزا یانگ / صنوبر
برای اتصال رشته های مهره ای دهه ، با استفاده از انبردست های زنجیره ای بینی خود ، حلقه را در یک طرف دهه ده رشته مهره باز کنید. مهره اتصال را با خلال قسمت زنجیره بر روی حلقه و بستن حلقه اضافه کنید. تکرار کنید تا تمام قسمتهای مهره پنج دهه به هم وصل شوند.

از همان تکنیک برای اضافه کردن یک تکه زنجیره به هر انتهای رشته طولانی استفاده کنید. یک حلقه پرش را باز کنید و زنجیره را از هر طرف به بالای مدالیون تسبیح وصل کنید.

تکمیل تسبیح
چگونه یک تسبیح درست کنیم
لیزا یانگ / صنوبر
رشته کوتاه تر روی یک تسبیح توسط اتصال تسبیح به رشته اصلی وصل می شود. این رشته از یک مهره اتصال دهنده ، مهره های سه دهه ای ، یک مهره اتصال دهنده و سپس یک صلیب یا صلیب ساخته شده است. مهره های اتصال دهنده با قطعه ای از زنجیره به همان مهره های دهه وصل می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.