کارگروه ویژه کنکور ۹۹ بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند

کارگروه ویژه کنکور ۹۹ بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت در برنامه زنده تلویزیونی گفت: پس از بررسی‌های فراوان و انعکاس نقطه نظرات مختلف کارشناسی، مردم و داوطلبان به این نتیجه رسیدیم که روش‌های جایگزینی که مطرح می‌شود ممکن است آسیب‌های جدی به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: وضعیت بیماری کرونا در ماه‌های آینده مشخص نیست و خدا نکرده ممکن است اوضاع در آینده نامناسب باشد. عدم برگزاری کنکور آسیب‌های جدی به دانشگاه‌ها و داوطلبانی که چند سال خودشان را آماده این مسابقه کرده‌اند، وارد می‌کند.

حق دوست اظهار کرد: در مورد سلامت، مطمئن باشید که هیچ کس کوتاه نخواهد آمد. قرار است یک کارگروه متشکل از نمایندگان وزارت علوم، سازمان سنجش، وزارت بهداشت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود تا بر تدوین پروتکل‌ها و اجرای پروتکل‌های بهداشتی حداکثر نظارت را داشته باشند.

وی گفت: همچنین از روش‌های مختلف استفاده می‌شود که تعداد داوطلبان کاهش پیدا کند و داوطلبان در فضا‌های بیشتر با تراکم کمتر و رعایت ماسک و موارد ضدعفونی وارد سالن‌های برگزاری آزمون شوند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به جلسه بررسی نحوه برگزاری کنکور گفت: به عنوان یک فرد در این جمع قانع شدم که اگر این اصول را با کمک مردم و داوطلبان رعایت کنیم چندان خطر افزوده‌ای برای داوطلبان نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: مردم خیال‌‍شان راحت باشد و سلامت حتی یک نفر از داوطلبان هم مهم است و سیستم حاضر نیست استاندارد‌های خودش را پایین بیاورد و برای برگزاری کنکور جان تعداد انگشت شماری از داوطلبان در معرض خطر قرار گیرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.